bezogna (bezogna) wrote,
bezogna
bezogna

Мітинг біля ОДА зібрав ледь більше двадцяти учасників

Така порівняно скромна кількість закарпатських опозиціонерів пікетує у ці хвилини будівлю Закарпатської обласної державної адміністрації. Висловити свої позиції та зібрати в їхню підтримку голоси ужгородців зійшлися представники УДАРу, БЮТу, Свободи та УНП. Головний меседж мітингувальників: Ні мовному закону та «багатоязичію»!

Перші намети  біля адмінбудівлі з’явилися ще вночі (близько 4 ранку). Пізніше їхня кількість дещо збільшилася, проте не так суттєво, як того можна було очікувати. Вдалося назбирати всього 10 наметів (в тому числі один маленький туристичний, в якому, схоже, мітингувальники провели рештки ночі). Самих же учасників теж зібралося не набагато більше – заледве можна було нарахувати чоловік зо 20… На фоні загальнонаціонального галасу, що піднявся навколо мовного питання, така кількість виглядає, щонайменше, не дуже серйозною.

Нам вдалося поспілкуватися з окремими організаторами акції. І ось що вони розповіли.

Анатолій Костюк – керівник молодіжного крила Закарпатської обласної організації партії УДАР:

«Учора прийняли закон про мови. Президент його ще не підписав, не ратифікував, однак це питання часу. А завтра приймуть закон про те, що ми – автономія Російської держави, післязавтра приймуть – що ми вже не автономія Російської держави, а автономія Молдови. І все це буде без нашого дозволу. Біда в тому, що не запитали у простих громадян, чи їм це потрібно. Якщо сьогодні провести референдум по цьому питанню і якщо 51% громадян України скаже, що другою державною повинна бути російська, то я особисто, як громадянин України, підтримаю цей процес і я буду розмовляти із ними російською, так як вони цього бажають».

Проте у цій же ж розмові хлопець практично заперечив власні слова: «Для чого нам дві мови? Завтра у країни буде два президента, ще через день у мене буде дві мами. Мені не треба дві мами. У мене є мама, у мене є батько, у мене є одна мова, у мене є одна земля. У мене мова українська, у мене земля українська. Мені не потрібне оце двоязичіє – я не змія». То згоден розмовляти російською чи все ж не дуже?

Висловив свою думку і депутат ужгородської міської ради від політичної партії «УДАР Віталія Кличка»  Ростислав Буланов:

«Учора Верховна Рада зухвалим чином прийняла мовний законопроект, який розколює нашу державу. Цей законопроект повинен бути заветований і тому ми вимагали на акції, щоб усі місцеві ради скликали позачергові сесії і прийняли звернення до Президента з вимогою (з вимогою, а не з проханням) ветувати цей закон і припинити ці антиукраїнські дії. Цей законопроект просто не потрібен – він суперечить Конституції України». Окрім того пан Буланов назвав новий закон «непрактичним»: мовляв, скільки грошей на перекладачів доведеться витратити! «Цей мовний закон – це піар, - заявив під час інтерв’ю Ростислав Буланов. – Існує ймовірність, що президент його зараз заветує і тим самим пропіариться, активізує своїх виборців. Таким чином він піариться на сході України. Так Партія регіонів використала передвиборчі технології».

Останнє редагування Четвер, 05 липня 2012 16:40
Оцініть матеріал!
73.4%
3голосів

Галерея зображень

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments