bezogna (bezogna) wrote,
bezogna
bezogna

Василь Петьовка: “Ми не граємо в ігри, в яких б’ють по мові і по обличчях”


Василь Петьовка: "Ми не граємо в ігри, в яких б’ють по мові і по обличчях"

Народні депутати України від Єдиного Центру не голосуватимуть за резонансний законопроект, яким передбачається практичне запровадження в країні російської як другої державної мови. Про це сьогодні у Києві заявив один із лідерів партії, народний депутат Василь Петьовка.

«Ні я особисто, ні мої колеги, які представляють у Верховній Раді Єдиний Центр, не підтримують проект закону, який означає де-факто введення в Україні ще однієї державної мови. Це порушує Конституцію і детонує крихку толерантність у мовному питанні. Це означає початок тривалого протистояння і в політиці, і в суспільстві. Його ознаки чітко видно за «картинками з натури» в день першого розгляду скандальних мовних новацій. Група депутатів від Єдиного Центру вирішила не голосувати. Ми попередньо радилися зі своїми партійними колегами. Один із лідерів партії, діючий міністр Віктор Балога також погодився з нами, що запропонований законопроект суперечить завданням суспільного порозуміння. У такий спосіб, через акції протесту і рукопашні, Україну не об’єднати. Ми не граємо в ігри, в яких б’ють по мові і по обличчях».

В.Петьовка відзначив, що один із тих принципових випадків, коли депутати від Єдиного Центру розходяться в позиціях із провладною більшістю. Зокрема, так було під час ратифікації «харківських угод», за які єдиноцентристи не голосували.

«Зараз нам також пропонують схвалити рішення, яке суперечить національним інтересам і не має нічого спільного з реформуванням країни. Діюче мовне законодавство і реальність нині такі, що мови національних меншин використовуються вільно, без жодних обмежень чи утисків. При цьому очевидно, що російська в ряді сфер явно переважає. Ми категорично проти того, щоб українську мову на її ж батьківщині заганяли в своєрідні мовні гетто. Українська має вільно звучати по всій країні, а не лише в окремих анклавах, де для її остаточного знищення поки не вистачає достатньої кількості носіїв «вєлікава і магучєва».

Народний депутат переконаний, що на таку делікатну тему, як мови в Україні, потрібно накласти жорстке політичне табу щонайменше на 10 років. Зробити це має якраз правляча партія, оскільки саме на ній сьогодні лежить вся повнота відповідальності за суспільний спокій. До такої ініціативи, вважає політик, неодмінно приєднаються всі відповідальні політичні сили.

«Не можна розмінювати тимчасову політичну вигоду на речі стратегічного порядку. Цінність України і суспільної єдності все одно вищі і мають залишатися непорушними», – підкреслив В.Петьовка.

Прес-служба Єдиного Центру

http://panorama-mukachevo.com/2012/05/31/21950/

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments