bezogna (bezogna) wrote,
bezogna
bezogna

І прости нам борги наші

 

 

 

І прости нам борги наші
І прости нам борги наші
Хто там винен грошенят – усім пробачаю! І підпис – Президент України. Новий закон. Усе – енергогенеруючим та розподільчим підприємствам борг у 24 мільярди гривень списано
Влада вирішила зекономити навіть на класичній формулі рабства: хліба і видовищ. Поки створювали платникам податків видовища в телевізорі – другою рукою хліб у них вкрали. А на 24 мільярди таки трохи хліба можна було б купити. Операція відволікання уваги пройшла успішно: провокації 9 травня у Львові, холера в Маріуполі та інші червоні прапорці. Під прикриттям істерик і сварок закон про списання мільярдів тихенько, без обговорення проголосували, затвердили, відправили в Адміністрацію і запустили в дію.

Усі ці обленерго та облгази давно приватизовані і куплені-перекуплені. Чому? Тому, що це супер-бізнес, і прибутки тут шалені. У жодній області не знайдеш людини, яка зможе пояснити, як формують їй ціни за тарифи у щомісячних платіжках. Ніхто не зможе пояснити ні собі, ні комусь, чому плата за тепло з його ледь теплих узимку батарей у ці гарячі літні дні зростає. Ніхто не розуміє, але усі справно платять. Якби тяжко не жилося, але черги бідних і знедолених до кас перед 20 числом кожного місяця шикуються, як до трупа Лєніна в Москві. А спробуй не заплатити: на твій борг буде штраф, або й арешт накладуть на майно, заблокують видачу будь-яких довідок і документів, і т.д. А за новими роз’ясненнями найконституційнішого суду України ще до рішення судів щодо ваших боргів держвиконавці та інші амбали мають право вломитися до вас у квартиру. Уже з моменту порушення майнового спору зі стягнення дрібних боргів: комуналки, штрафів, податків і зборів. Рішення суду ще не має, а у вас – арешт і конфіскація. Але й без цих гестапівських методів сплата населення фактично була стовідсоткова. А тепер буде ще кращою.

Українська загадка полягає у тому, що коли ці облгази та інші "енерго" збирають купу грошей, то потім до державної НАК "Нафтогаз" чомусь доходить жменька. А де решта? Над розгадкою цього радянським людям задумуватися не треба. Як кажуть совки: не висовуйся – довше проживеш.

Через відмінність тарифів для населення та підприємств, а також цін для внутрішнього ринку і на реекспорт виникає постійна різниця в сумах, які треба дотувати або перекривати коштами з бюджету. Звідси й віртуальні борги, які якщо б повернути – стали б реальними грошима для держави. А ще ж пеня на заборгованість нараховується і щомісяця сума боргу росте. Клондайк для бюджету. Можна сказати: ось воно невсихаюче джерело поповнення державної казни. Але ні – нам ваших боргів і відсотків не потрібно!

Смішно дивитися, як депутат з литвинівського крила більшовиків у телевізорі пояснює логіку такого закону: "борги ці формувалися ще з кінця 90-их і тому їх ніхто й ніколи повертати вже не буде". А слабо пересічному громадянину взяти сьогодні мільйончик-другий і десь у 2019 році виголосити: борг давній і його я вже не буду повертати?! Та хто ж дасть?

У людей також крізь буремні дев’яності назбиралося боргів за ті роки, коли зуби на поличку. Але ніхто навіть не заїкнувся, що може тоді й закон підмахнути про скасування боргів і населенню. Хай платять. А краще – хай платять більше. Бо ще на початку року Національна комісія регулювання електроенергетики дозволила "Київенерго", "Харківобленерго", "Львівобленерго" і "Донецькобленерго" взяти кредити для будівництва об`єктів електроенергетики в рамках підготовки до Євро-2012. А як ці кредити будуть віддавати? А схема проста: і тіло кредиту, і відсотки будуть повертатися "за рахунок коштів, які закладаються в тарифи" на постачання електроенергії. Ну що, народ, повернемо їх кредити?!

Такий лохотрон дуже давній. Приватні компанії набирали газових та інших боргів. Потім усі ці «бакаї», які тих кредитів і боргів нахапалися, дременули в Росію, а держава під сплату цих боргів змушена була розмістити цілий кремлівський чорноморський флот з усіма подальшими політичними наслідками.

А хто ж ті "боржники"? Ті знедолені власники "нерентабельних" облгазів та обленерго? Улюбленці журналу Форбс: Ренат Ахметов, Дмитро Фірташ, Ігор Суркіс і ще декілька дрібних мільйонерчиків. За останній рік вони не слабо піднялися у рейтингу сотні найбагатших. Цікаво, а як вони ці 24 мільярди розподілили: по-братськи? Гарант територіальної цілісності Межигір’я та уряд мільйонерів Азарова цим законом вкотре капіталізували капітали капіталістів. Ну хто б не мріяв роками брати собі мільярди і обростати боргами, а потім, щоб ті борги держава списувала в нуль. Такий ґешефт міг би закрутити кожен смертний – тут ніякого таланту і знань не потрібно. Достатньо мати владу…

Роман Чайка
http://www.clipnews.info/newstopic.htm?id=32182


«Нафтогазу» не хватает 15 миллиардов...дыру закроет народ.... new
Написано: sturm (---.opera-mini.net)  • Сообщений: 54604 [Скрыть сообщения этого пользователя]
Дата: 11.06.11 12:12:41

«Нафтогазу» не хватает 15 миллиардов
11.06.11 // 10:48

Дыра в бюджете «Нафтогаза Украины» может достичь более 15 миллиардов гривен, поскольку утвержденный в марте финансовый план компании на 2011 год предусматривает уплату 75,5 млрд. грн. за импортированный газ, а компания может нуждаться в сумме около 91 миллиарда гривен, - сообщает ZN.UA.

В случае соблюдения прогнозных данных об объемах закупки и цен на газ во втором-четвертом кварталах 2011 года, валовые расходы «Нафтогаза» в 2011 году на приобретение российского природного газа вырастут более чем на 2 миллиарда долларов, или на 22% по сравнению с прошлым годом.

При формировании госбюджета на 2011 год была заложена прогнозная средняя цена на природный газ в размере 269 долларов за тысячу кубометров. В то же время, если не удастся достичь договоренностей с российской стороной об изменении цены на газ, в текущем году разница между фактической средней ценой (299 долларов) и ранее прогнозируемой (269 долларов) составит 30 долларов, отмечает издание.

С учетом планируемых объемов закупки газа в 2011 году (38,4 миллиарда кубометров) дополнительные расходы для «Нафтогаза» составят 1,1-1,2 миллиарда долларов или 8,8-9,6 миллиарда гривен.


Эти расчеты подтверждаются также заявлениями украинских властей о том, что оптимальной ценой на импортируемый газ является 240 долларов, пишет издание.

При условии применения этой цены в третьем-четвертом кварталах этого года валовые расходы «Нафтогаза» на приобретение российского газа уменьшатся примерно на 1,3 миллиарда долларов. И наоборот, если позиция Кремля в газовом вопросе будет непоколебимой, украинская сторона должна будет найти дополнительные 1,3 миллиарда долларов, или более 10 миллиардов гривен для оплаты газовых поставок текущего года.

С учетом указанного и в случае неуступчивости «Газпрома» в ценовом вопросе в 2011 году «Нафтогазу» могут понадобиться дополнительные дотации на сумму в 10-15 миллиардов гривен, отмечает издание.

«Но эти средства в государственном бюджете на 2011 год не предусмотрены, и фактически единственным доступным источником закрытия дыры размером 10-15 миллиардов гривен в газовом бюджете в случае ее возникновения является увеличение поступлений от продажи природного газа, достичь чего можно только путем повышения цен на газ для его конечных потребителей», - пишет еженедельник.

Как сообщалось ранее, НАК «Нафтогаз Украины» перечислила ОАО «Газпром» около 948 млн долл. за импортированный в мае 2011 года природный газ.
http://forum.for-ua.com/read.php?1,999444
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments